Drapaki dla kotów – właściwości i zalety

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie pupila, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to jego prawdziwy instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się martwej, zbędnej tkanki. Gdy Twój kot ma skłonność do rysowania rozmaitych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i fotele, rozwiązaniem może być dobrany do jego potrzeb drapak.
Dane typy różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo użytecznością, a asortyment jest naprawdę ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są generalne zasady wybierania tegoż rodzaju wyposażeń także kiedy dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Pupil skrobiąc pazurki zużywa do tegoż poważną część swojej siły, oraz cielsko składa w wielki łuk. Takie zachowanie wpływa, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim długotrwały, tak ażeby nie zagroził naszemu kotu. Dobrym wyjściem są np. moduły przyczepione do ściany, jakie akceptują spory nacisk i tworzą idealną opcję, choćby dla dużych kotków. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest wsparty na mocnej podporze i także czy część dolna świetnie przystaje do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę wymagania producenta, co do owego, dla jakiej wielkości pupila przeznaczony jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tym potężniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być doprawdy bezpieczny.

Dopasowana wysokość

Niezależnie od tegoż, albo zakupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl by dostosować jego kształty do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być dopasowana do wielkości zwierzaka, właśnie aby mógł on wyprostować łapki oraz wyciągnąć ciało. Koty odmiany dużej potrzebują profesjonalnych, ogromnych wyposażeń, jakie usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior nasyci się znanym artykułem; możemy też kupić drapak, jaki będzie rósł wraz z nim.

Jakość oraz wykorzystane środki

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być przygotowany z znakomitej klasy materiałów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który znakomicie toleruje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia sprawi, że na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drapaków w różnorodnej formie. Te najprostsze to deska przewiązana specjalnym sznurem, super ekskluzywne przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują także drapaki, stworzone tak, by pełnić równolegle
funkcję legowiska oraz które obite są silną, ale przyjemną gąbką.
ochroń swoje meble przed kotem dzięki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być zarówno piękny, jak również prosty. Taki przedmiot potrafi zostać dekoracją mieszkania i dobrym terenem rozrywek dla naszego kota. Niezwykle powiększone są tzw. kocie wieże, które pozwalają zadbać o pazurki, a są też łóżkiem i dodatkowo środowiskiem do zabaw. Takie podejście znakomicie sprawdzi się, jeśli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, i chociażby używać drapak do wspólnych zabaw.
Szeroki dobór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, iż dowolny właściciel kotów zlokalizuje w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania oraz wywoła radość kota.