Kupuj silikonowy żwirek dla własnego pupila. Czemu należałoby go zakupić?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to bezsprzeczne akcesorium kuwety. Są rozmaite rodzaje żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kota ma taki defekt, iż nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu obok kuwety plus roznoszeniu po domu przez pupila.
żwirek silikonowy dla kota zamów teraz

Który żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Choć na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kotka, wiele użyteczniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piach. Są nieodzowne dla kotów, które często idą na zewnątrz oraz kochają ryć w glebie. Takie kotki pragną mieć w kuwecie coś znajomego.

A taki żwirek dla kota nadzwyczaj błyskawicznie zaczyna odstraszająco pachnieć, bowiem niestety nie ma opcji odseparowania żwirku skażonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada strukturę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Jednak ów większy i grubszy jest mniej skuteczny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można bezproblemowo wyeliminować z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe lub zapachowe. Asortyment zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, doskonałe żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, natomiast cały żwirek wymieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotów jest niewiarygodnie niezawodny.

Gdy go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu płynnie odparowała. Wysoce popularne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek świetnie łagodzi smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, jakie można włączać w drobnej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż posiadają jeszcze cechy oczyszczające.