Wysoce atrakcyjne zabawki dla kotków

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Z pewnością każdy przynajmniej raz zauważył kotka który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a nawet dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych rzeczy, jaką musi robić każdy młody pupil. I nie chodzi tutaj wyjątkowo o zaostrzenie pazurów, gdyż pazury każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kotek oznacza własne terytorium. Zostawia też ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze poinformowania, iż to jego teren. Gdy kotek wcale nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, iż coś mu doskwiera. Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwoli uratować przed zrujnowaniem nasze fotele.
zakup zabawki dla swojego kota z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka gwarantują naszym kotom komfort, są ogromnie konieczne szczególnie pupilom będącym trwale w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, zaś na wysoce poszerzonych drapakach ma okazję do mocno skomplikowanych rozrywek. Rozsądnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby uratować przed podrapaniem fotele albo wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie często są gospodarze, a ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki lubią także zaznaczać własne terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne obce zwierzę, na przykład wyjątkowego pupila.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najładniejsze, ustawione w fatalnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia i może służyć kotu jak dostępne środowisko do drzemki. Jest to najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, ustawionego na płytce prosto czy pochyło, otulonego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeśli są bardziej rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na podłodze czy być umocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt i dla hodowli, a dodatkowo drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie potężna, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, mają różne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym gustem także upodobaniami kotów. Jak pupil kocha dużo odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest żywy i dodatkowo uwielbia skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie