Czy jedzenie mięsa jest zdrowe?

Mięso jest doskonałym źródłem białka, żelaza i cynku. Zawiera również witaminę B12, która jest ważna dla tworzenia krwi i utrzymania mieliny (zewnętrznej powłoki wokół nerwów).

Mięso może dostarczyć Ci wszystkich składników odżywczych, których Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Niektóre rodzaje mięsa są wyższe niż inne, jeśli chodzi o wartość odżywczą – wątroba wołowa ma więcej witaminy D niż jakikolwiek inny rodzaj mięsa; dziczyzna ma więcej żelaza; kurczak ma więcej witaminy A niż inne odmiany.

Niektóre rodzaje mięsa zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu w krwiobiegu (poprzez zmniejszenie poziomu trójglicerydów) i zmniejszenie stanu zapalnego w całym organizmie. Selen znajdujący się w mięsie pomaga chronić przed niektórymi nowotworami, takimi jak rak prostaty, zapobiegając wzrostowi mutacji komórek w tych komórkach, które mogłyby prowadzić ostatecznie do rozwoju nowotworów w czasie, jeśli pozostawi się je bez leczenia poprzez regularne badania przesiewowe wykonywane co kilka lat podczas rutynowych badań u lekarzy/pielęgniarek/lekarzy itp.

Czy warto być wegetarianinem?

Dieta wegetariańska jest zdrowsza, tańsza i bardziej przyjazna środowisku. Jest też o wiele bardziej etyczna niż dieta oparta na zabijaniu zwierząt.

No i jest jeszcze kwestia mody: jeśli się na to zdecydujesz, bycie wegetarianinem może być równie szykowne jak noszenie chudych dżinsów czy fryzury pixie (a w opinii niektórych osób nawet fajniejsze).

Dodaj komentarz

Previous post Co jeść, aby być zdrowym?
Zapraszamy na serwis sportowy laczynaspasja.pl